Osiągnięcia i wydarzenia

Warsztaty Regionalno-Artystyczne Buczyny

W dniu 18 czerwca 2018 r. Zespół Pieśni i Tańca Buczyna uczestniczył w wyjazdowych Warsztatach Regionalno-Artystycznych "Wisła-Istebna-Koniaków 2018". Młodzi górale doświadczyli zajęć w Muzeum Beskidzkim w Wiśle.

NAJMŁODSZA GRUPA ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA „BUCZYNA” W AKCJI

We wtorek 29 maja 2018r  najmłodsza grupa  zespołu Pieśni i Tańca  „Buczyna”  z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego działającego w Szkole Podstawowej w Buczkowicach  wzięła udział  w   III Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańca „Tańcz razem z nami”, który miał miejsce w Sokolni  w Buczkowicach.

Tylko jedna jest taka noc...- KONCERT NOWOROCZNY

W piątek 12 stycznia, wzorem roku ubiegłego, odbył się w naszej szkole Koncert Noworoczny, w którym wystąpiły zespoły muzyczne działające na terenie placówki oraz soliści i duety wokalne. Uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kolędy, pastorałki i piosenki, czerpiąc inspiracje z bogatego dorobku polskiej muzyki związanej z Bożym Narodzeniem, zarówno ludowej jak i tradycyjnej oraz popularnej.

Świąteczny koncert "Buczyny"

W niedzielny wieczór 7 stycznia br. w kościele parafialnym w Buczkowicach rozbrzmiewały bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Buczyna" działającego przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach. Wszystkich przybyłych na Koncert Kolęd i Pastorałek „ Buczyny” ciepło i serdecznie przywitał ks. proboszcz Marek Bandura.

Nowe stroje dla Zespołu Pieśni i Tańca „Buczyna” z Buczkowic

Dzięki Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu „Zagroda” najmłodsze dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Buczyna” ze Szkoły Podstawowej w Buczkowicach,  mają  12  nowych  strojów  góralskich.

Zespół Pieśni i Tańca „Buczyna” na Warsztatach Regionalno–Artystycznych „Koszarawa 2017”

Warsztaty Regionalno – Artystycznych „Koszarawa 2017”, w których uczestniczyło 40 dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Buczyna” działającego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach miały miejsce  w dniach 13-14 czerwca 2017r.

NOWOROCZNY KONCERT

W środę 1 lutego  2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im M. Kopernika odbył się Noworoczny Koncert, w którym wystąpili utalentowani uczniowie i uczennice naszej szkoły. Koncert dedykowany był babciom i dziadkom z okazji ich święta.