COROCZNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA UCZNIÓW KLAS II-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Konkurs PIĘKNEGO CZYTANIA przeznaczony jest dla uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej. Wstępne eliminacje do konkursu bibliotecznego przeprowadzane są w klasach przez wychowawców. Laureaci eliminacji klasowych (3 osoby z klasy) przystępują do konkursu w bibliotece.

Nauczyciel-bibliotekarz dostarcza równocześnie wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie, siedzącym w czytelni, uprzednio przygotowane teksty: wiersz oraz fragment prozy. Teksty są zróżnicowane pod względem trudności - inne dla klasy II-giej, inne dla klasy III-ciej. Uczestnicy mają 10 minut na zapoznanie się z tekstem. Po upływie wyznaczonego czasu nauczyciel-bibliotekarz zbiera wszystkie teksty.

W drugim pomieszczeniu biblioteki pracuje komisja konkursu. Dzieci proszone są pojedynczo o przeczytanie z odpowiednią interpretacją tekstu. Osoby oczekujące na swoją prezentację nie słyszą interpretacji kolegów.

Komisja ocenia poprawność artykulacyjną, zgodność z czytanym tekstem oraz interpretację tekstu (modulację głosu, uwzględnianie znaków interpunkcyjnych, nastrój tekstu itp.). Maksymalnie można uzyskać 12 punktów, po 6 za każdy z czytanych tekstów. W związku ze zróżnicowaniem tekstów pod względem trudności, klasyfikacja dokonywana jest bez podziału na klasy II-gie i III-cie.

CELE KONKURSU:
*        doskonalenie techniki czytania;
*        czytanie ze zrozumieniem;
*        propagowanie literatury;
*        przełamywanie zachowań związanych z wystąpieniami publicznymi.

FORMA REALIZACJI:
*        czytanie nowopoznanego tekstu.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 14 listopada 2023r.  w bibliotece szkolnej, jak co roku, odbył się KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA  przeznaczony dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 19 listopada 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA przeznaczony dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej.

Konkurs pięknego czytania

Dnia 16 stycznia 2019r.  w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania  przeznaczony dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Cele konkursu to: doskonalenie techniki czytania, czytanie ze zrozumieniem, propagowanie literatury, przełamywanie zahamowań związanych z wystąpieniami publicznymi.