Zakończenie roku szkolnego 2016/17

W ostatni dzień roku szkolnego, 23 czerwca, pogoda była iście wakacyjna: na bezchmurnym niebie świeciło piękne słoneczko.  Tego dnia w szeroko otwartych drzwiach naszej szkoły pojawili się po raz ostatni w tym roku szkolnym, uczniowie rodzice, nauczyciele i wszyscy zaproszeni goście.

O godzinie 9.00 zjawili się tu gimnazjaliści, zaś dwie godziny później – uczniowie szkoły podstawowej, wszyscy z niecierpliwością oczekujący na zasłużone wakacje.
W gimnazjum uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Zenon Cebrat, witając wszystkich zebranych. Następnie zwrócił się do uczniów klas trzecich gimnazjum, aby pogratulować im ukończenia nauki oraz bardzo dobrych wyników. A było czego gratulować! Nasi tegoroczni gimnazjaliści, oprócz bardzo dobrych ocen na świadectwie, uzyskali również świetne wyniki na egzaminie gimnazjalnym, zdecydowanie wyższe niż średni wynik ogólnopolski, wojewódzki, czy powiatowy. Dość wspomnieć, że w skali staninowej, nasza szkoła, co ważne, ze wszystkich przedmiotów,  mieści się w staninie wysokim. Dlatego też Pan Dyrektor z przyjemnością wręczał nagrody, dyplomy i podziękowania uczniom – za świetne wyniki ale również rodzicom – za wspieranie swoich pociech w zdobywaniu wiedzy. Na koniec jeszcze krótki program artystyczny, przygotowany przez klasy 2ab z wychowawczyniami: p. Anną Prochownik i p. Mariolą Dyczką, a także słowami pożegnania i podziękowań od absolwentów i gimnazjaliści mogli rozpocząć wakacyjne leniuchowanie.
            W szkole podstawowej nie było pożegnań. Szóstoklasiści nie przenoszą się do gimnazjum, jak to miało miejsce przez ostatnie 20 lat. Zgodnie z nowym porządkiem szkolnym, przechodzą do klasy siódmej. Dlatego też, po powitalnym przemówieniu Pana Dyrektora oraz wręczeniu niezliczonej ilości nagród, w programie artystycznym, przygotowanym przez szóstoklasistów pod kierunkiem p. Marty Cebrat-Chojna i p. Anny Gajdy, szóstoklasiści podziękowali w imieniu wszystkich uczniów Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za pomoc i wsparcie w zdobywaniu wiedzy.
            Nagród za wszelkiego rodzaju konkursy i zawody było takie mnóstwo, że ich wręczanie  rozpoczęło się już dzień wcześniej, w czwartek 22 czerwca. Piątkowe nagradzanie, zarówno w gimnazjum, jak i w szkole podstawowej Dyrektor rozpoczął się od wręczenia statuetek Prymusa Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, którymi zostali Maciej Podosek i Patrycja Piela. Na uwagę zasługuje fakt, że oboje uzyskali średnią 6,0 na koniec roku, co świadczy o wszechstronnych uzdolnieniach naszych prymusów.
            Statuetki czekały też na najlepszych sportowców. I tak Mistrzami Sportu Szkoły Podstawowej zostali Konrad Grębowiec i Marta Stypulska, zaś na Mistrzów Sportu Gimnazjum zapracowali Dariusz Mościcki i Kinga Grunwald.
Jak co roku odbyły się szkolne konkursy, które wyłoniły mistrzów ortografii, matematyki oraz przyrody w poszczególnych klasach i grupach wiekowych. Oto nasi najlepsi matematycy i bezbłędni pisarze:
Mistrzowie Matematyki:
w klasie 1SP - Arleta Golba, w klasach 2SP – Konrad Kanik, w klasach 3SP – Anna Ząbek, w klasach 4SP – Maria Skrok, w klasach 5SP – Partyk Stec, w klasach 6SP – Maciej Podosek,
w klasach 1Gimn. - Martyna Wandzel, w klasach 2Gimn. Alicja Kwaśny, w klasach 3Gimn. Patrycja Piela.
Mistrzowie Ortografii:
w klasach 2SP – Zuzanna Skuza, w klasach 3SP – Anna Ząbek, w klasach 4SP – Piotr Kruczek, w klasach 5SP – Emilia Wieczerzak, w klasach 6SP – Maciej Podosek, w gimnazjum – Martyna Bieszczad.
Mistrzem Przyrody Szkoły Podstawowej została Zuzanna Wajdzik.
            Na koniec jeszcze jedna nagroda – Stypendium Dyrektora Szkoły. Przyznawane po raz drugi finansowe wsparcie dla szczególnie uzdolnionego ucznia otrzymała Alicja Kwaśny z klasy 2B Gimnazjum.
            Nie żegnaliśmy co prawda w tym roku szóstoklasistów, przyszedł natomiast  czas pożegnania z trojgiem nauczycieli: p. Haliny Radłowską, nauczycielką nauczania zintegrowanego, która po 38 latach przepracowanych w murach naszej szkoły odeszła na zasłużoną emeryturę, księdzem Jarosławem Bieleszem, który na mocy decyzji biskupa odchodzi do parafii Żabnicy,  oraz  p. Aleksandrą Wieczorek, która przez pół roku zastępowała p. Barbarę Kowalewską-Bator jako nauczyciel-wychowawca klasy 3B. Pan Dyrektor pożegnał całą trójkę, życząc dalszych sukcesów zawodowych o osobistych.

Do zobaczenia po wakacjach!

Barbara Jakóbiec-Bożek